novinky

Informace o automobilovém odvětví. Valeo, vývoj a výroba dílů pro automobilový průmysl

02.12.2016

Společnosti Valeo a Siemens spolupracují při vývoji elektrických pohonných jednotek

Společnosti Valeo a Siemens oznamují uzavření spolupráce při vývoji vysokonapěťových pohonných jednotek. Tato nová společnost se jmenuje Valeo Siemens eAutomotive a stane se silným hráčem v rychle rostoucím trhu automobilové elektrifikace.

Spolupráce společností Valeo a Siemens právě začíná. Název nové společnosti je Valeo Siemens eAutomotive GmbH a jejími hlavními manažery jsou Louis Pourdieu (CEO) a Peter Geilen (CFO).

„Jsem opravdu potěšen vznikem této spolupráce, která nám umožní poskytovat řešení pro všechny výrobce vozidel, ať už jsou jejich potřeby v oblasti elektrifikace pohonných jednotek jakékoli“ řekl Jacques Aschenbroich, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Valeo.

Klaus Helmrich, člen správní rady společnosti Siemens AG, řekl: „Pouze sedm měsíců po podpisu dohody s radostí oznamujeme uzavření transakce a začátek naší spolupráce se společností Valeo. Nová společnost bude pravým globálním leaderem na rostoucím trhu s elektromobily.”

V dubnu 2016 společnosti Valeo a Siemens podepsaly dohodu o vytvoření společného podniku, který se zaměří na vývoj vysokonapěťových elektromotorů pro silniční vozidla. Podle této dohody bude každý z partnerů (Siemens i Valeo) držitelem 50 % vkladu do společnosti a bude mít nad ní kontrolu. Tímto krokem vytvářejí globálního leadera pro dodávání inovativních a dostupných komponentů s vysokým napětím a systémů pro celé rozpětí silničních vozidel sahající od hybridů přes plug–in hybridy až po plně elektrická auta. Portfolio zahrnuje široký sortiment výrobků od elektrických motorů, prodlužovačů dojezdů (range extender), palubních dobíječek, invertorů až po stejnosměrné měniče. Valeo ve společném podniku přispěje ke spolupráci svou elektronikou s vysokým napětím, prodlužovači dojezdu a možnostmi dobíjení, Siemens pak svými systémy pohonných jednotek eCar zahrnujícími elektromotory a výkonovou elektroniku.

V návaznosti na jednotlivé obory působnosti a celkovém portfoliu bude společný podnik těžit ze synergií v oblasti výroby a vývoje a vytvoří základ pro trvalý růst a ziskovost. Očekává se, že trh s díly a komponenty pro elektromobily poroste do roku 2020 každoročně o více než 20 %.

O spolupráci:

  • Valeo Siemens eAutomotive bude mít ředitelství v Erlangenu v Německu.
  • Tato nově vzniklá společnost bude čítat R&D centra ve Francii (Cergy-Pontoise), Německu (Erlangen, Bad Neustadt), Norsku (Drammen) a Číně (Shanghai) a také továrny v Německu (Erlangen, Bad Neustadt), Maďarsku (Veszprém), Polsku (Czechowice) a Číně (Changzhou, Shenzen a Tianjin).
  • Celkem bude společnost mít okolo 1 000 zaměstnanců.

Koncern Siemens AG

Siemens AG je globální technologickou společností, která je již více než 165 let synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu a spolehlivost. Společnost působí ve více než 200 zemích a své aktivity rozvíjí zejména v oblastech elektrifikace, automatizace a digitalizace. Siemens AG patří k největším poskytovatelům technologií šetrných k životnímu prostředí. Je jedničkou na trhu v instalaci offshore větrných elektráren, jedním z hlavních dodavatelů pro paroplynové zdroje a technologií pro přenos energie. Siemens patří mezi průkopníky řešení v oblasti veřejné infrastruktury, průmyslové automatizace a softwarových řešení pro průmysl. Společnost je také předním dodavatelem zdravotnických zobrazovacích zařízení a technologií pro laboratorní diagnostiku. Ve finančním roce 2016, který skončil 30. září 2016, dosáhl Siemens obratu 79,6 miliard eur s čistým ziskem 5,6 miliard eur a zaměstnával 351 tisíc zaměstnanců po celém světě.

Skupina Valeo

Společnost Valeo je dodavatelem pro automobilový průmysl a je partnerem pro všechny výrobce automobilů po celém světě. Jako technologická společnost navrhuje Valeo inovativní produkty a systémy, které přispívají ke snižování emisí CO2, ke zlepšení výkonu vozidel a také k vývoji intuitivního řízení. V roce 2015 činil celkový prodej skupiny 14,5 miliardy eur a investovala přes 10 % z prodeje do výzkumu a vývoje. Valeo vlastní 148 výrobních závodů, 19 výzkumných center, 35 vývojových center a 15 distribučních skladů, zaměstnává 88 800 lidí ve 32 zemích po celém světě.

Společnost je kótovaná na pařížské burze a je součástí indexu CAC40.